Ostruha patní kostiPlantární fasciitis
Bolesti v patěBolestivá Achillova šlacha

Nová a jedinečná pohybová ortopedie

Okamžité a efektivní tlumení bolestiVýrazné bolest utišující tlumení nárazů a jedinečná kompenzace tlaku Zvýšená elasticita šlach nohy (plantární fascie)

Ostruha patní kosti – Plantární fasciitis

Dnes se téměř všechny problémy s patou označují za patní ostruhu. Medicína patní ostruhy definuje jako vápníkový výrůstek na patní kosti.

Přestože tvorba kalcifikace je viditelná na rentgenových snímcích, bolesti jsou při této nemoci velmi vzácné. 

Většina bolestí paty vzniká tehdy, je-li nadměrně přetěžován silný pruh vazivové tkáně (plantární fascie), který vede od paty k bázi prstů na nohou, což je lékařsky definováno jako plantární fasciitis.


Jak vzniká Plantární fasciitis?

Původně jsme jako lovci a sběrači byli přizpůsobeni na bosou chůzi po tvrdém a nerovném povrchu, při které jsou šlachy nohou (plantární fascie) stále namáhány. Dnes chodíme po téměř rovném povrchu a v těsných botách, které mají často fixační vložku pro chodidlo (hlavně sportovní boty), což vede k výrazné redukci pohybu podélných šlach na chodidle mající za následek snížení elasticity právě těchto chodidlových šlach. 

Při špatné pružnosti podélných šlach na nohou (plantární fascie) může už i malý zátěž způsobit poškození tkáně: vznikne trhlina vedoucí k zánětu nazývanému Plantární fasciitis. Trhlina se pokryje jizevnatou tkání, která je méně pružná než fascie, a problém se prohlubuje.

Hlavním příznakem je bolest na spodní části paty směrem dopředu po stranách až do přední části chodidla. Je možné, že bolest postupuje od paty podél nohy přes nárt až k Achillově šlaše.

Produkty

Patní ostruha Plantar fasciitis

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI-Twin-heels jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis) a bolestech nártu a spadlé klenbě.

H20

H20

Ortopedické vložky MEDICOVI-H20 jsou vhodné pro každodenní nošení v dámských lodičkách při bolestech chodidel.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).