Patní ostruha Plantar fasciitis | Medicovi

Patní ostruhaPlantární fasciitis
Bolest patyBolest Achillovy šlachy

Jedinečná pohybová ortopedie

Okamžité a efektivní tlumení bolestiVýrazné tlumení nárazůZvýšená elasticita šlach

Patní ostruha – Plantární fasciitis

Dnes se téměř všechny problémy s patou označují za patní ostruhu. Medicína patní ostruhy definuje jako vápníkový výrůstek na patní kosti.

Přestože tvorba kalcifikace je viditelná na rentgenových snímcích, bolesti jsou při této nemoci velmi vzácné. 

Většina bolestí paty vzniká tehdy, je-li nadměrně přetěžován silný pruh vazivové tkáně (plantární fascie), který vede od paty k bázi prstů na nohou, což je lékařsky definováno jako plantární fasciitis.


Jak vzniká Plantární fasciitis?

Původně jsme jako lovci a sběrači byli přizpůsobeni na bosou chůzi po tvrdém a nerovném povrchu, při které jsou šlachy nohou (plantární fascie) stále namáhány. Dnes chodíme po téměř rovném povrchu a v těsných botách, které mají často fixační vložku pro chodidlo (hlavně sportovní boty), což vede k výrazné redukci pohybu podélných šlach na chodidle mající za následek snížení elasticity právě těchto chodidlových šlach. 

Při špatné pružnosti podélných šlach na nohou (plantární fascie) může už i malý zátěž způsobit poškození tkáně: vznikne trhlina vedoucí k zánětu nazývanému Plantární fasciitis. Trhlina se pokryje jizevnatou tkání, která je méně pružná než fascie, a problém se prohlubuje.

Hlavním příznakem je bolest na spodní části paty směrem dopředu po stranách až do přední části chodidla. Bolest bývá nejsilnější po ránu a po odpočinku, po kterém znovu začneme chodit. Je možné, že bolest postupuje od paty podél nohy přes nárt až k Achillově šlaše.

Produkty

Patní ostruha Plantar fasciitis

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI-Twin-heels jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis) a bolestech nártu a spadlé klenbě.

T40

T40

Ortopedické MEDICOVI-T40 jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis), též při bolestech přední části chodidla. Roszroušená Skleróza, Diabetes.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).

A40

A40

Žádné jiné pracovní vložky nedokáží nabídnout tlumení bolesti jako vložky MEDICOVI-A40. Jsou vhodné pro práci ve stoje a při chůzi.