TréninK rovnováhyRS - ROZTROUŠENÁ skleróza
RehabilitačnÍ tréninKPrevencE pádŮ

Terapie vlnami vody

Svépomocný trénink rovnováhyNavrácení ztracené rovnováhyPrevence ztráty rovnováhyEfektivní trénink rovnováhy po mozkové příhodě Prevence pádů Snížení potřeby ortézZmírnění a odstranění bolesti chodidel a zadOdstranění pocitu “studených chodidel”Certifikované výsledky

Rovnovážný systém

Při chůzi a stání se tělo neustále kolébá. Čím je odchylka větší, tím je balanc (rovnováha) horší. O co rychleji a přesněji je informován rovnovážný systém o kolébání těla, o to rychleji a efektivněji dokáže rovnovážný systém minimalizovat kolébání těla pohyby svalů, a tím udržet správnou rovnováhu.

Rychlost, s jakou se informace v rovnovážném systému pohybují, je velmi vysoká. Nejrychlejší muži na světě dokáží 100 m zaběhnout za méně než 10 sekund, t. j. uběhnou 10 m za jednu vteřinu.

Rovnovážný systém může při takové rychlosti pohodlně pracovat a udržovat balanc v průběhu mnoha mikro pohybů. A v tom spočívá síla vložek MEDICOVI. Hydraulické tlakové vlny ve vložkách se formují extrémně rychle, a tím umožňují neustále rychlejší, jasnější a výraznější zlepšování rovnováhy a zároveň podporují účinek na senzorické nervy v chodidle.

Produkty

Trénink rovnováhy

T40

T40

Ortopedické MEDICOVI-T40 jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis), též při bolestech přední části chodidla. Roszroušená Skleróza, Diabetes.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).