OdLEhčenÍ KOTNÍKŮ,

kolen, KYČLÍ a ZAD

T45

Extra komfort
T45
VÍCE INFO o produktu

Jedinečná a nová ortopedie, s okamžitým tlumením bolesti

Skvělé tlumení nárazů a jedinečný analgetický účinek při odlehčení kolen, kyčlí a zad Speciální ochrana kolenních a bederních kloubů, zejména při rotaci tělaRedukce bolestivých pnutí vznikajících v důsledku únavy zadZvýšení prokrvení chodidel a nohou

Pomoc při Bolestech Paty, Kotníků, Kolen, Kyčlí a Zad

Při houpání se z prstů zpět na patu s vložkami MEDICOVI-Twin-heels nebo MEDICOVI-T45 v botách si uvědomíte, jak silné je tlumení nárazů. Zároveň pocítíte, jak se voda pod chodidly pohybuje. Jedinečná terapie vodními vlnami vložek MEDICOVI poskytuje silné tlumení nárazů, jakož i úlevu od bolesti a dynamické odpružení. Tlumení po nárazu přinutí hydraulické tlakové vlny v podpatěnce provádět řadu vertikálních pohybů. Tyto pohyby posilují přirozené tlumení bolesti, a to působením na podpatěnku při delším stání. Toto dynamické tlumení tlaku a úleva od bolesti je specifikem vložek MEDICOVI.

Tlakové vlny senzorické terapie vodními vlnami ve vložce současně nutí chodidlo k neustálému pohybu. Tyto pohyby se šíří dále do pohybového aparátu a automaticky zajišťují úlevu a uvolněné držení těla.

Při maximální rotaci těla ze strany na stranu se přesvědčíte, že točivý pohyb na vložkách MEDICOVI vyvolává menší zátěž na kotníky, kolena, kyčle a záda, než bez nich. Totéž cítíme i naboso. Boty fixují a omezují pohyb chodidel, a tím se zejména v případě rotace těla vytváří často neúčelná zátěž kolen a kyčlí. Voda ve vložkách MEDICOVI je jako další kloub, takže chodidlo může v botě vyvinout i malé pohyby bez ztráty rovnováhy. Kolenní a kyčelní klouby tak mají při otáčení těla ochranu.


Čím více je chodidlo fixováno botou a tradičními ortopedickými pomůckami, o to větší a jednostrannější je zátěž kotníků, kolen, kyčlí a zad. Současně se snižuje účinek vlastního pružícího systému chodidla.Z obr. 1 a 2 je zřejmé, že přirozená zatížitelnost chodidla je v závislosti od zátěže tvořena malým kývavým pohybem svalových skupin C, D, E (obr. 2). Současně se pohybuje seskupení kostí v trojúhelníku B (obr. 1) nahoru a dolů. Čím více je klenba chodidla podpírána, tím více je fixováno těžiště. Podpíráním klenby váhy těla navenek na krajích chodidla se přenáší na trojúhelník A (obr. 1), který nemá odpružení. Může to vést k velmi jednostrannému bolestivému zatížení kolen, kyčlí a zad.

Proto byly všechny vložky MEDICOVI navrženy s rovným povrchem, který umožňuje maximální přirozenou činnost pružicího systému. Senzorická terapie vlnami vody současně způsobuje, že povrch chodidla je nepřetržitě vystaven měnící se zátěži, a to má za následek velmi různorodé, analgetické schéma v poruchách pohybového aparátu. Terapie vodními vlnami ve vložkách MEDICOVI současně zlepšuje prokrvení svalů chodidla, a tím redukuje únavu vlastního pružícího systému nohou a únavu nohou. Lepší prokrvení eliminuje tzv. „studené nohy“.

Produkty

Odlehčení kotníků, kolen, kyčlí a zad

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI-Twin-heels jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis) a bolestech nártu a spadlé klenbě.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).