OdLEhčenÍ KOTNÍKŮ,

kolen, KYČLÍ a ZAD

Jedinečná a nová ortopedie, s okamžitým tlumením bolesti

Skvělé tlumení nárazů a jedinečný analgetický účinek při odlehčení kolen, kyčlí a zad Speciální ochrana kolenních a bederních kloubů, zejména při rotaci tělaRedukce bolestivých pnutí vznikajících v důsledku únavy zadZvýšení prokrvení chodidel a nohou

Bolestivost paty, kotníků, kolen, kyčlí a zad 

Všechny části těla jsou navzájem propojeny do kinetického řetězce. Chodidla představují počátek tohoto řetězu, který dále postupuje přes kotníky, kolena a kyčle až k páteři.

Odborníci se shodují v tezi, že nesprávné postavení chodidel vytváří dominový efekt vadného držení celého těla, který se dále šíří přes kotníky, kolena, boky a záda až ke krku. Chybné postavení klade vysokou zátěž na svaly a šlachy, zajišťující kontrolu a stabilizaci držení těla. Vzniká tak bolest. 

Jedinečná senzorická terapie vlnami vody s ortopedickými vložkami MEDICOVI poskytuje nejen účinné tlumení nárazů při došlapu, ale také okamžitou úlevu od bolesti. Hydraulické tlakové vlny ve vložkách MEDICOVI provádějí při došlapu řadu vertikálních pohybů pro absorbování nárazu. Kinetická energie přirozeně chrání plosku nohy před bolestí, zejména v důsledku dlouhodobého stání. 

Dynamické tlumení při došlapu a okamžitý vysoce účinný analgetický efekt představují jedinečné vlastnosti ortopedických vložek MEDICOVI.

Hydraulické tlakové vlny senzorické terapie podněcují chodidla k permanentnímu pohybu. Tato aktivita se šíří od nohou dále směrem do pohybového aparátu a automaticky zajišťuje úlevu od bolesti a volné držení těla. 

Při maximální rotací těla ze strany na stranu lze pocítit, jak účinně otáčivý pohyb s ortopedickými vložkami MEDICOVI snižuje zátěž kotníků, kolen, kyčlí i zad.

Stejné zdravotní přínosy lze zaznamenat i naboso na tvrdém a nerovném povrchu. Menší zátěž kotníků a beder znamená minimalizaci bolesti. 


Běžná obuv a stélky s vystouplou klenbovou částí omezují přirozený pohyb chodidel. Tím vzniká nebezpečný a bolestivý tlak na kolena, kyčle a záda. Současně se snižuje účinek vlastního pružicího systému chodidel. 

Voda naplněná v ortopedických vložkách MEDICOVI se chová jako další kloub. Chodidla v obuvi získávají možnost volného pohybu, navíc při zachování rovnovážné polohy těla. To zajišťuje ochranu kolenních a kyčelních kloubů při rotaci. 

Čím více je chodidlo fixováno botou a tradičními ortopedickými pomůckami, o to větší a jednostrannější je zátěž kotníků, kolen, kyčlí a zad. Současně se snižuje účinek vlastního pružícího systému chodidla. 

Všechny vložky MEDICOVI byly navrženy s rovným povrchem, který maximalizuje účinnost automatického pružicího systému chodidel.

Senzorická terapie navíc zlepšuje prokrvení šlach a svalů, jež redukuje únavu tohoto přirozeného mechanismu těla, a navíc odstraňuje pocit „studených chodidel“. 

Produkty

Odlehčení kotníků, kolen, kyčlí a zad

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI-Twin-heels jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis) a bolestech nártu a spadlé klenbě.

T40

T40

Ortopedické MEDICOVI-T40 jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis), též při bolestech přední části chodidla. Roszroušená Skleróza, Diabetes.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).

A40

A40

Žádné jiné pracovní vložky nedokáží nabídnout tlumení bolesti jako vložky MEDICOVI-A40. Jsou vhodné pro práci ve stoje a při chůzi.