FOTBALOVÉ VLOŽKY

Pomocí vodou plněných vložek do bot MEDICOVI můžete zlepšit svojí rovnováhu při kopu, driblingu a obehrání soupeře o míč.


Úplně nová, jedinečná technologie, založená na principu hydrostatického tlaku, díky kterému můžete zvýšit svojí rovnováhu při kopu, jakož i driblingu a při obehrání soupeře o míč, současně chrání patu, koleno, boky a záda, ale slouží i k prevenci zranění třísel a Achillovy šlachy. 

Ochrana paty a Achillovy šlachy

Když stojíme na špičkách a dopadneme v kopačkách na paty s vložkami MEDICOVI-SPORT 100, můžeme pocítit, jak vložky MEDICOVI-SPORT 100 silně tlumí náraz, a současně cítíme, jak část vody ve vložkách tlačí na přední část nohy.  Je ale velmi vzácné, aby bylo zatížení paty nárazy příčinou bolestí u fotbalistů.  

Častější příčinou bolestí paty je přetížení horizontální vazivové tkáně nohy. Plantání fasciitis (zánět plantární fascie) je zánětem tkáně, která upevňuje konce šlach na patní kost, a nedostatkem flexibility vazivové tkáně. Příčinou je zpravidla fixace nohy, ke které dochází pomocí kopaček a různých na míru tvarovaných vložek. Každý druh fixace snižuje pružnost šlach. Když má člověk ruku v sádře po dobu 4 týdnů, má tentýž problém.

Hydraulické tlakové vodní vlny ve vložkách MEDICOVI-SPORT 100 nutí šlachy na nohou jakousi konstantní masáží pomocí tlakových vodních vln do většího pohybu, který nadmíru zvyšuje pružnost horizontální vazivové tkáně nohy. Tímto se docílí prevence, ale i silného léčebného efektu, když tento problém nastane. 

Většina bolestí Achillovy šlachy je také způsobena chybějící elasticitou horizontální vazivové tkáně nohy. Horizontální systém šlach na noze a Achillovy šlachy jsou v principu obě zakončením, takže nedostatek pružnosti v horizontální vazebné tkáni nohy přetíží Achillovy šlachy. MEDICOVI-SPORT 100 nabízejí při problémech s Achillovou šlachou nejen prevenci, ale i silný léčebný účinek. 

Produkty

Fotbalové vložky do bot

SPORT 100

SPORT 100

Ortopedické vložky MEDICOVI-SPORT 100 k okamžitému zlepšení stability. Vyvinuté speciálně pro sportovce. Úleva od bolesti chodidla, kolen, kyčlí a zad.