Pracovní vložky do bot

Bolest z dlouhodobého stání a chůze 

Moderní doba se pojí s pohodlím, nedostatkem pohybu a nadměrným sezením. Přesto jednou z nejčastějších příčin bolesti chodidel, nohou, kolen, kyčlí a zad bývá celodenní stání v práci. 

Dolní končetiny a záda jsou pravidelně vystavovány zvýšené námaze a únavě, což se může projevit jako pocit těžkých či neklidných nohou. Dostavuje se nepříjemné napětí, bolesti, mravenčení, brnění, pálení, případně i svědění. V důsledku přetížených partií se mohou objevit otoky, noční křeče či pocit chladu. ​

Kinetický řetězec

Všechny části těla jsou navzájem propojeny. Chodidla jsou základem celého kinematického řetězce, který dále postupuje přes kotníky, kolena, kyčle k páteři.

Odborníci se shodují, že chybné postavení chodidel způsobuje nesprávné držení kotníků, kolen, boků, zad i krku. Tento „dominový efekt“ vede k dysbalanci celého těla. Svaly a šlachy se pak snaží stabilitu kompenzovat, což pro ně představuje námahu. Výsledkem je bolest.

Senzorická terapie vlnami vody obsažené v ortopedických vložkách Medicovi zajišťuje, že povrch chodidla je nepřetržitě vystaven proměnlivé zátěži. Dochází tak k výraznému analgetickému (bolesti tlumícímu) účinku při bolestech pohybového aparátu. Hydraulické rozložení tlaku a jeho časté změny současně snižují zdravotní problémy i nepohodlí v přední části chodidla.

Jak souvisí chodidla s naší přirozenou rovnováhou?

Chodidla se pohybují ve třech směrech. Nahoru a dolů, ze strany na stranu a otáčivě. Pracovní obuv a stélky s vystouplou klenbové částí omezují tento přirozený pohyb. Tím nastává ochabnutí svalů a šlach, což zvyšuje jejich náchylnost na poškození a následné riziko bolesti.

Voda v pracovních vložkách do bot Medicovi A40 funguje jako další kloub. Chodidla se v obuvi mohou volně pohybovat: a to bez ztráty rovnovážné polohy těla. Klouby kolen a kyčle jsou díky tomu během rotace těla chráněny. ​

Patentovaná terapie vlnami vody v pracovních vložkách do bot Medicovi A40 má nejen okamžitý efekt na správné držení těla. Zároveň aktivně procvičuje svaly a šlachy chodidel. Tento způsob léčby napomáhá rovněž zvýšit cirkulaci krve v nohách. Lepší prokrvení zabraňuje pocitu „studených chodidel“ i vzniku křečových žil. Výsledkem aktivního pohybu šlach a svalů, který zajišťuje technologie Medicovi, jsou zdravá chodidla, kotníky, kolena, kyčle a záda bez bolesti. ​

A40

Žádné jiné pracovní vložky do bot nedokáží nabídnout tlumení bolesti jako A40. Jsou vhodné pro práci ve stoje a při chůzi.

A40

Size
Běžná cena1 710 Kč
/
Včetně daně.
Vyberte prosím svou velikost:
Size
Běžná cena1 710 Kč
/
Včetně daně. Doprava zdarma.
1 Pár

A40

Žádné jiné pracovní vložky do bot nedokáží nabídnout tlumení bolesti jako A40. Jsou vhodné pro práci ve stoje a při chůzi.

A40

Size
Běžná cena1 710 Kč
/
Včetně daně.

Customer Reviews

Based on 148 reviews
89%
(131)
7%
(10)
1%
(1)
1%
(2)
3%
(4)
M
Marian Banda (Bratislava, Slovakia)
Super ,

Objednal som a hned po 2 dnoch som citil zlepsenie na pate . Po 2 tyzdnoch vytiekla napln ale hned po 2 dnoch mi poslali dalsie bez zbytocnych reci okolo . Objednavajte o cislo mensie a nebudete lutovat ak mate bolesti noh koli prace .

J
Jozefína Mesárošová (Bratislava, Slovakia)
Veľká spokojnosť

S vložkami som veľmi spokojná, mám už tretie. 👍

D
Drahomira Šarpatakyová (Bratislava, Slovakia)

A40

J
Jan Siroky (Bratislava, Slovakia)

A40

H
Hynek Opluštil (Prague, Czechia)

A40