Věda

PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE TERAPIE VLNAMI VODY

Terapie vlnami vody

Nová, jedinečná ortopedická terapie založená na neustálém pohybu chodidla vyvolaném extrémně rychlými vlnami vody. Technický důvod okamžité úlevy od bolesti chodidla je rychlost, kterou se pohybují hydraulické tlakové vlny vody ve vložce MEDICOVI. Použitím vody v souvislosti s nejnovějšími vědecko-technickými poznatky může voda vytvářet kontinuálně se měnící tlakové vlny na povrch chodidla v průběhu milisekund.

Razantní změny tlakových vln vody způsobují:

  • Okamžité, silné a dynamické odlehčení povrchu chodidla
  • Výrazné zvýšení prokrvení chodidla a nohy v důsledku vysoce účinné senzorické masáže vlnami vody
  • Okamžitý účinek na zlepšení rovnováhy díky senzorickému vlivu na nervová zakončení v chodidle

Terapie vlnami vody

Hydraulické tlakové vlny v ortopedických vložkách Medicovi podněcují chodidla k neustálému pohybu. Tyto pohyby se šíří od chodidel dále směrem do pohybového aparátu a automaticky zabezpečují úlevu od bolesti a uvolněné držení těla.

Tlumení při došlapu podnítí hydraulické tlakové vlny v ortopedických vložkách Medicovi provádět sérii vertikálních pohybů. Tyto pohyby posilují přirozené tlumení bolesti hlavně při delším stání.

❝ Dynamické tlumení při došlapu a okamžitě vysoce účinný analgetický efekt představují jedinečné vlastnosti ortopedických vložek Medicovi. ❞

Prof. Pascal Madeleine, PhD, DrSc.

Senzorické vodou plněné ortopedické vložky Medicovi byly vyvinuty s využitím pokročilých odborných poznatků v oblasti medicíny na Katedře buněčné a molekulární medicíny (ICMM) Kodaňské Univerzity a Centrem pro Senzomotorickou Interakci Aalborgské Univerzity v Dánsku.