Blog

Společně jsme lepší. Příběhy, nápady a inspirace pro tebe.
Bolest zad: Poznejte její druhy a příčiny.
Bolest zad, častý problém s akutními i chronickými formami, může být účinně léčena s přístupy jako fyzikální terapie a změny životního stylu. Ortopedické vložky Medicovi Sport 100 mohou pomoci snížit zátěž a podpořit úlevu od bolesti.
Hubnutí
Hubnutí a zlepšení zdraví vyžaduje aktivní životní styl, který může způsobit problémy s pohybovým aparátem. Ortopedické vložky Medicovi Sport 100 poskytují potřebnou podporu a tlumení, pomáhají rozložit tlak a snižují riziko bolesti či zranění. Zdravé hubnutí zahrnuje vyváženou stravu, pravidelné cvičení, dostatek spánku, hydrataci a stanovování realistických cílů.
Bolest kolen: Příčiny, prevence a účinná léčba
Bolest kolen, často způsobená zraněními, artritidou, nadváhou, nebo stárnutím, může ovlivnit kvalitu života. Prevence zahrnuje udržení zdravé hmotnosti, cvičení, správnou techniku ve sportu a kvalitní obuv. Léčba zahrnuje odpočinek, led, fyzioterapii, léky proti bolesti a ortopedické vložky Medicovi.
Jak se zbavit otoku nohou: Efektivní tipy pro vaše zdraví
Otoky nohou, běžný problém, mohou signalizovat různé zdravotní stavy. K jejich zmírnění pomáhá elevace nohou, masáže, pohyb, zdravá strava, omezení alkoholu/kofeinu, kompresní punčochy a hydratace. Ortopedické vložky Medicovi T40 podporují oběh a poskytují odpružení. Při trvalých otocích či vážných příznacích je doporučeno vyhledat lékaře.
Ganglion
Ganglion, běžný nezhoubný útvar u kloubů/šlach, vzniká z degenerace nebo poškození. Může způsobit bolest/omezení pohybu. Diagnostika zahrnuje fyzikální vyšetření, zobrazování, aspiraci tekutiny a biopsii. Léčba závisí na závažnosti: pozorování, aspirace, injekce kortikosteroidů, nebo chirurgie. Důležitá je individualizovaná péče.
Patní ostruha – vznik, konzervativní léčba a rázová vlna
Patní ostruha, známá také jako plantární fasciitida, je bolestivý stav spojený s výrůstkem na dolní straně patní kosti. Tento stav může vzniknout kvůli různým faktorům, jako je nošení nevhodné obuvi, dlouhotrvající zatížení chodidla, a další. Diagnostika zahrnuje lékařskou anamnézu, fyzické vyšetření a obrazová vyšetření. Konzervativní léčba zahrnuje odpočinek, ledování a fyzioterapeutická cvičení. Pokud konzervativní léčba nepomůže, může se uvažovat o léčbě rázovou vlnou, chirurgii nebo terapii růstovými faktory z krevní plazmy. Všechny tyto metody mají svá výhody a rizika, a je důležité se o nich konzultovat s lékařem. Cvičení zaměřená na posílení nohou a šlach mohou být součástí léčebného plánu.
Nedostatek hořčíku: Ignorovaný problém, který může mít vážné důsledky
Hořčík, důležitý minerál pro tělo, často trpí nedostatkem. Je klíčový pro svaly, nervy, srdce, kosti a imunitu. Nedostatek se projevuje únavou, svalovými křečemi, nespavostí a problémy se srdcem. Vyhnout se mu lze stravou bohatou na hořčík, doplňky, snížením stresu a omezením alkoholu a kofeinu. Pro aktivní lidi jsou vhodné ortopedické vložky Medicovi Sport 100.
Roztroušená skleróza (RS): Tajemné onemocnění
Roztroušená skleróza , často zkracováno jako RS, je neurologické onemocnění, které ovlivňuje centrální nervový systém tisíců lidí po celém světě. Je to diagnóza, kterou mnozí slyší, ale málokdo jí plně rozumí. Tento blog se zaměřuje na osvětlení této záhadné choroby a...
Kuří oko
Kuří oko, bolestivá ztvrdlá kůže na noze, se léčí namáčením, pilníkem, dermatologickými prostředky, nebo odborníkem. Prevence zahrnuje pohodlnou obuv a ortopedické vložky Medicovi H20, které rozkládají tlak a udržují správnou polohu nohy.
Histaminová intolerance
Histaminová intolerance je problém, který může mít vliv na kvalitu života. Histamin je látka v těle, která může způsobit problémy, když se v něm hromadí. Symptomy mohou zahrnovat svědění, otoky, bolesti hlavy a další. Histamin se nachází v některých potravinách, jako jsou sýry a alkohol. Diagnostika zahrnuje sledování symptomů a měření hladiny enzymu DAO v těle. Léčba spočívá v omezení histaminových potravin a antihistaminik. Pohybová aktivita je důležitá, ale intenzivní cvičení může zhoršit symptomy. Sportovní vložky Medicovi Sport 100 mohou pomoci s podporou chodidel. S informacemi a podporou je možné žít s histaminovou intolerancí a užívat si zdravý život.
Bolest v kříži: častý problém
Bolest v kříži je častým problémem s mnoha příčinami, včetně svalového napětí, hernie disku, osteoartritidy a dalších. Prevence zahrnuje udržení zdravé hmotnosti, posilování svalů, správné držení těla a cvičení. Ortopedické vložky Medicovi mohou pomoci zlepšit postavení nohou a rozložit váhu těla při chůzi, což může snížit bolest v kříži. Při bolesti v kříži je důležité konzultovat s odborníkem.