Trénink rovnováhy

Při chůzi a stání se tělo neustále kolébá. Čím je odchylka větší, tím je balanc (rovnováha) horší. O co rychleji a přesněji je informován rovnovážný systém o kolébání těla, o to rychleji a efektivněji dokáže rovnovážný systém minimalizovat kolébání těla pohyby svalů, a tím udržet správnou rovnováhu.

Rychlost, s jakou se informace v rovnovážném systému pohybují, je velmi vysoká. Nejrychlejší muži na světě dokáží 100 m zaběhnout za méně než 10 sekund, t. j. uběhnou 10 m za jednu vteřinu.

Rovnovážný systém může při takové rychlosti pohodlně pracovat a udržovat balanc v průběhu mnoha mikro pohybů. A v tom spočívá síla vložek Medicovi. Hydraulické tlakové vlny ve vložkách se formují extrémně rychle, a tím umožňují neustále rychlejší, jasnější a výraznější zlepšování rovnováhy a zároveň podporují účinek na senzorické nervy v chodidle.

Problémy s rovnováhou

Ortopedické vložky Medicovi jsou považovány za technický nástroj, tak jako například brýle - účinkují stejně rychle. Jejich význam spočívá v tom, že unikátní terapie vodními vlnami poskytuje nepřetržitě informace do systému rovnováhy. Závisí na druhu problému, v jakém rozsahu je rovnovážný systém schopen využít výhody lepší informovanosti.
 
Roztroušená skleróza

Účinek vložek Medicovi na zlepšení rovnováhy u pacientů s Roztroušenou sklerózou (RS - Sclerosis Multiplex) závisí na míře poškození nervového systému, ale pokud jsou senzorické nervy chodidla aktivní s rovnovážným systémem, mohou vložky Medicovi vliv na rovnováhu zlepšit.

Pacientům s ohraničeným smyslem pro rovnováhu po mrtvici urychlují vložky Medicovi rehabilitaci.
 
Starším lidem s častějšími pády poskytují vložky Medicovi více sebejistoty.
 
Studie prokázaly, že v mnoha případech je možné nahradit ortézy vložkami Medicovi T40.
 
Bolest

Problémy s rovnováhou jsou bohužel často spojené s bolestmi chodidel, nohou a celého zbytku pohybového aparátu. Zejména ortopedické vložky Medicovi T45 poskytují kromě větší rovnováhy i úlevu od bolesti v nártu, patě, bedrech a zádech.

Terapie vlnami vody

Nová, jedinečná ortopedická terapie založená na neustálém pohybu chodidla vyvolaném extrémně rychlými vlnami vody.

Technický důvod okamžité úlevy od bolesti chodidla je rychlost, kterou se pohybují hydraulické tlakové vlny vody ve vložce MEDICOVI. Použitím vody v souvislosti s nejnovějšími vědecko-technickými poznatky může voda vytvářet kontinuálně se měnící tlakové vlny na povrch chodidla v průběhu milisekund.

Ortopedické vložky MEDICOVI jsou technickým výrobkem, podobně jako brýle, účinkují stejně rychle.