Časté otázky

Pokud jste si zakoupili správnou velikost, není důvod, proč by vaše vložky Medicovi neměly poskytovat několik let věrné podpory nohou. To však závisí na tom, jak a jak často je používáte. Výrobce u vodní kapsle stanovil minimální trvanlivost 8 měsíců. Protože ortopedické vložky jsou spotřební materiál Medicovi, který se opotřebovává, doporučujeme každých šest měsíců vložky vyměnit za nové.

Ortopedické vložky Medicovi fungují na přesně opačném principu jako klasické vložky se zvýšenou klenební částí, které fungují jako ortéza a fixují nohu v nepřirozené poloze, kdy svaly a šlachy na chodidle ztrácejí pružnost a elasticitu, dochází k jejich poškození a následně bolest. Naše chodidla jsou geneticky uzpůsobena pro chůzi naboso po tvrdém a nerovném povrchu (kameny, písek, ...), kdy jsou svaly a šlachy na chodidle rovnoměrně procvičovány. Díky patentované terapii vodními vlnami procvičují ortopedické vložky Medicovi svaly a šlachy rovnoměrně.

Pokud je velikost vaší nohy mezi velikostmi obuvi, doporučujeme zakoupit další největší velikost.

Ortopedické vložky jsou vyráběny ve dvoučíslech. Ze spodní strany je linka, podle které je možné ortopedické vložky zkrátit, ale vodní díl nesmí sahat pod prsty.

Je důležité, aby ortopedické vložky odpovídaly velikosti chodidla a ne velikosti boty. Z bot je nutné vyjmout původní vložku a nahradit ji vložkou ortopedickou.

Hmotnostní limit ortopedických vložek Medicovi Front, Twin Heels a H20 je 80 kg. Ortopedické vložky Medicovi T40, A40, SPORT 100 a T45 jsou 110kg.

Chceme, abyste byli se svými vložkami 100% spokojeni. Proto vám poskytneme plnou náhradu, pokud nebudete s nákupem zcela spokojeni. Ať už jste si zakoupili špatnou velikost nebo nevidíte zlepšení svých příznaků, dodržíme tuto záruku, pokud vložky do 30 dnů vrátíme.

Ortopedické vložky doporučujeme čistit v teplé saponátové vodě s houbou / kartáčkem.

Ano, kombinace vodou plněné, extra měkké stélky a našeho ortopedického designu může poskytnout extra podporu a rovnováhu pro ploché nohy. V průběhu času byste měli očekávat, že úroveň bolesti výrazně poklesne.

Ortopedické vložky poskytují stejnou míru úlevy a jejich design je identický. Ortopedické vložky Medicovi A40 mají navíc antistatickou povrchovou úpravu, která je v některých provozech vyžadována.

Zboží je obvykle doručeno následující pracovní den po objednání.

Doručujeme mezinárodní zásilky do všech zemí.

Příklad měření chodidla

Před objednáním doporučujeme změřit chodidlo od paty po palec a následně naměřenou hodnotu v centimetrech porovnat v tabulce velikostí, která je k dispozici na stránce u každého typu vložky.

Ortopedické vložky Medicovi jsou funkčním produktem, který aktivně pracuje se svaly a šlachami chodidel, a proto velikost vložek musí odpovídat přímo velikosti chodidla a ne velikosti a číslování obuvi.

Měření nohou je snadné. Stačí přiložit ke stěně na rovnou plochu kus papíru, který je větší než vaše nohy. Doporučuje se nosit ponožky. Nyní vezměte pero nebo tužku a položte nohu na papír a patu opřete o zeď. Ujistěte se, že papír zůstává na místě a dotýká se stěny (můžete také přilepit papír na podlahu. Označte si papír na horní straně nejdelšího palce nohy. Pomocí pravítka změřte vzdálenost od okraje papíru (kde jste měli patu) k vaší značce. Průvodce velikostmi je k dispozici na této stránce.