Odlehčení kotníků, kolen, kyčlí a zad

Všechny části těla jsou navzájem propojeny do kinetického řetězce. Chodidla představují počátek tohoto řetězu, který dále postupuje přes kotníky, kolena a kyčle až k páteři. Odborníci se shodují v tezi, že nesprávné postavení chodidel vytváří dominový efekt vadného držení celého těla, který se dále šíří přes kotníky, kolena, boky a záda až ke krku. Chybné postavení klade vysokou zátěž na svaly a šlachy, zajišťující kontrolu a stabilizaci držení těla. Vzniká tak bolest.

Jedinečná senzorická terapie vlnami vody s ortopedickými vložkami Medicovi poskytuje nejen účinné tlumení nárazů při došlapu, ale také okamžitou úlevu od bolesti. Hydraulické tlakové vlny ve vložkách Medicovi provádějí při došlapu řadu vertikálních pohybů pro absorbování nárazu. Kinetická energie přirozeně chrání plosku nohy před bolestí, zejména v důsledku dlouhodobého stání.

Hydraulické tlakové vlny senzorické terapie podněcují chodidla k permanentnímu pohybu. Tato aktivita se šíří od nohou dále směrem do pohybového aparátu a automaticky zajišťuje úlevu od bolesti a uvolněné držení těla.

Při maximální rotací těla ze strany na stranu lze pocítit, jak účinně otáčivý pohyb s ortopedickými vložkami Medicovi snižuje zátěž kotníků, kolen, kyčlí i zad. Stejné zdravotní přínosy lze zaznamenat i naboso na tvrdém a nerovném povrchu. Menší zátěž kotníků a beder znamená minimalizaci bolesti.

Voda v ortopedických vložkách Medicovi se chová jako další kloub. Chodidla v obuvi získávají možnost volného pohybu, navíc při zachování rovnovážné polohy těla. To zajišťuje ochranu kolenních a kyčelních kloubů při rotaci.

Čím více je chodidlo fixováno botou a tradičními ortopedickými pomůckami, o to větší a jednostrannější je zátěž kotníků, kolen, kyčlí a zad. Současně se snižuje účinek vlastního pružícího systému chodidla. 

Úleva od bolesti s vložkami Medicovi

Běžná obuv a stélky s vystouplou klenbovou částí omezují přirozený pohyb chodidel. Tím vzniká nebezpečný a bolestivý tlak na kolena, kyčle a záda. Současně se snižuje účinek vlastního pružicího systému chodidel. Všechny vložky Medicovi byly navrženy s povrchem, který maximalizuje účinnost automatického pružicího systému chodidel.

Senzorická terapie vlnami vody v ortopedických vložkách Medicovi zajišťuje, že ploska nohy je nepřetržitě vystavována měnící se zátěži a to má za následek účinný analgetický (bolest tlumící) efekt při bolestech pohybového aparátu.

Aktivní pohyb šlach a svalů chodidla, který terapie vodními vlnami ve vložkách MEDICOVI podporuje, a dynamické uvolnění tlakové bolesti je velmi efektivní terapií ke snížení nebo odstranění bolesti paty, kotníků, kolen, kyčlí a zad.