Spadlá klenbaBolest nártu
Bolest přední části chodidla

Jedinečná a nová ortopedie s okamžitým tlumením bolesti

Pohyby při terapii vlnami vody přinášejí okamžité a značné zmírnění bolestiRedukce přetrvávajícího tlaku na bolestivé bodyVýrazné zlepšení prokrvení chodidla

Spadlá klenba

Jako propadlá klenba se označuje deformita, při níž klesá podélná nebo příčná nožní klenba, někdy obě současně. Existují různé příčiny plochonoží a to geneticky podmíněné faktory a získané rizikové faktory (důsledek ochablých svalů a šlach chodidla, nadváha atd). 

Příznaky spadlé nožní klenby zahrnují zejména: bolest kotníků, křečové žíly, pocit těžkých lýtek, bolest chodidel, kolen, kyčlí a páteře.

Klenbu drží ve správné poloze především svaly a šlachy protkávající chodidlo. 

Člověk je geneticky uzpůsobený na bosou chůzi po tvrdém a nerovném povrchu, při níž dochází k rovnoměrné zátěži svalů a šlach chodidel.

Dnes většinou chodíme po rovném povrchu a v těsné obuvi, která má často fixovanou podporu chodidla (stélkou s podpůrnou klenbovou částí). 

Nošení obuvi se stélkami s vystouplou klenbovou částí vede k oslabení šlach a svalů chodidel. Tato nerovnoměrná námaha chodidel a s tím spojená přetrvávající zátěž a tlak korelují se sníženým prokrvením chodidel, neboť cévy a kapiláry stlačuje váha těla. Kožní buňky tak ztrácejí přívod energie, „unavují se“ a snižuje se jejich nosná kapacita. Výsledkem je pokles klenby. Tato deformita následně způsobuje bolesti chodidel. 

V klidovém stavu (například při sezení) se energie, především glukóza (cukr), ukládá prostřednictvím krevního oběhu v buňkách. Proto „odpočatá“ chodidla vydrží dlouhodobější zátěž a bolesti ráno nastávají méně často než v pozdějších fázích dne. 

Bolesť v nártu

Většina bolestivých problémů v oblasti nártu vzniká v důsledku rozšiřování nohou a roztahování kůže chodidla. Současně pokožka na prstech ztrácí flexibilitu a redukují se tukové zásoby. Tyto problémy, které stoupají úměrně s věkem jedince, vedou také k limitaci energetických zásob a k redukci podpůrné schopnosti nártu. Rychleji se tak objevují bolesti při pohybu. Intenzita bolesti je velice individuální.

Proto ortopedické vložky MEDICOVI přicházejí v různých variantách pro různé stupně zátěže. Čím více nepříjemné pocity vás trápí, tím silnější vložka MEDICOVI vám poskytne úlevu.

Mortonova neuralgie

Mortonova neuralgie (neboli Mortonův prst, Mortonova noha, Mortonův neurom) se projevuje bolestí v přední části plosky, která prochází obvykle mezi třetím a čtvrtým prstem. Kromě bolesti nastávají v oblasti chodidla i jiné neurologické příznaky, jako: brnění, pálení, zhoršená citlivost.

Charakteristickým projevem metatarzalgie je intenzivní bolest, a to především v úzké obuvi a při chůzi či dlouhodobém stání. Po vyzutí bot se může síla bolesti snížit. Vyšší výskyt Mortonové neuralgie se zaznamenal u osob s propadlou klenbou. 

Hallux Valgus (vybočený palec)

Vbočený palec (jinak také vybočený palec) je deformita přednoží, kdy se palec vychýlí ze své osy a přiblíží se ostatním prstům. Patologie nohy vzniká v důsledku oslabení šlach a svalů v chodidle. Stav zhoršují především následující faktory: těsná obuv s nevhodně umístěnou špičkou, vysoký podpatek, fyzické přetěžování, úrazy.

Vzhledem k větší šířce chodidla jsou v tomto případě vhodnou volbou ortopedické vložky MEDICOVI H20 (pro běžné nošení), nebo typ T40, vyvinutý profesionály pro úlevu při vysoké zátěži, delším stání či chůzi (například během práci). 

Produkty

Spadlá klenba

Front

Front

Ortopedické vložky MEDICOVI-Front jsou vhodné na každodenní nošení při bolesti přední části chodidla (spadlá klenba, bolest v nártu).

H20

H20

Ortopedické vložky MEDICOVI-H20 jsou vhodné pro každodenní nošení v dámských lodičkách při bolestech chodidel.

T40

T40

Ortopedické MEDICOVI-T40 jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis), též při bolestech přední části chodidla. Roszroušená Skleróza, Diabetes.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).