Spadlá klenbaBolest nártu
Bolest přední části chodidla

Jedinečná a nová ortopedie s okamžitým tlumením bolesti

Pohyby při terapii vlnami vody přinášejí okamžité a značné zmírnění bolestiRedukce přetrvávajícího tlaku na bolestivé bodyVýrazné zlepšení prokrvení chodidla

Odkud pochází bolest v nártu?

Pokud podpůrná vrstva pokožky pod bříškem chodidla nemá dostatečnou kapacitu nebo sílu udržet zátěž v důsledku váhy těla, vzniká pod bříškem chodidla bolest ze zátěže.

Geneticky jsme přizpůsobeni na bosou chůzi po tvrdém a nerovném povrchu, při kterém jsou chodidla různě namáhána. Dnes chodíme po zcela rovném povrchu a v úzkých botách, které mají často fixovanou podporu chodidla, což vede k jednostranné zátěži bříška chodidla. To má za následek, že celou váhu těla nesou stále tytéž partie chodidla.

Pokud je určitá lokalizovaná vrstva pokožky na bříšku chodidla vystavena stálé zátěži, časem tlak sílí, sníží se prokrvení této partie a arterie a kapiláry jsou vahou stlačovány. Kožní buňky tak ztrácejí přívod energie a unaví se. Ztrácejí část nosné kapacity, kolabují a v průběhu dne vzniká bolest.

V klidové fázi se energie, především cukr, ukládá prostřednictvím krevního oběhu v buňkách. Z toho důvodu umí odpočaté chodidlo vydržet delší dobu zátěže, a proto jsou problémy ráno vzácnější.


Většina bolestivých problémů na bříšku chodidla se vyvíjí v důsledku toho, že věkem se noha rozšiřuje a kůže chodidla se natahuje. Současně kůže na prstech ztrácí na flexibilitě a redukují se tukové zásoby. Tento vývoj v důsledku věku limituje také uskladnění energie, čímž se redukuje i podpůrná schopnost bříška chodidla a zkracuje se doba bezbolestného pohybu. Je velký rozdíl v tom, jak tento problém lidi zatěžuje, proto jsou vložky MEDICOVI vyvinuty na různou zátěž. Čím je problém větší, o to je vložka MEDICOVI silnější, aby poskytovala potřebné odlehčení. Bohužel to omezuje možnost volby bot, protože vložky potřebují dostatečné místo. 

Produkty

Spadlá klenba

Front

Front

Ortopedické vložky MEDICOVI-Front jsou vhodné na každodenní nošení při bolesti přední části chodidla (spadlá klenba, bolest v nártu).

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI-Twin-heels jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis) a bolestech nártu a spadlé klenbě.

T40

T40

Ortopedické MEDICOVI-T40 jsou vhodné zejména při bolestech paty (Patní ostruha, Plantární fasciitis), též při bolestech přední části chodidla. Roszroušená Skleróza, Diabetes.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytují nejúčinnější úlevu od bolesti nártu, přední části chodidla, paty, kolen, kyčlí a zad. Vhodné pro: Roszroušená Skleróza, Diabetes (Diabetická noha).