Kuří oko

Kuří oko

Kuří oko je bolestivý problém, se kterým se mnozí z nás již setkali. Toto nepříjemné a někdy dokonce nesnesitelné onemocnění nohou může výrazně ovlivnit naši schopnost chodit a provádět běžné denní aktivity. Pokud se i vy potýkáte s kuřím okem, nebo byste se mu chtěli vyhnout, jste na správném místě.

Co je kuří oko?

Kuří oko, také známé jako clavus, je tvrdá a hrubá vrstva kůže, která se vytvoří na noze, obvykle na místech opakovaného tření nebo tlaku. Nejčastěji se vyskytuje na chodidlech, na vnějším boku malíčku nebo na chodidle nohy. Tato hrubá kůže může být velmi bolestivá, protože tlak na ni může způsobovat bolest a nepříjemné pocity při chůzi.

Jak předcházet kuřímu oku?

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout kuřímu oku, je prevence. Zde je několik tipů:

 1. Noste pohodlnou obuv: Vyberte si boty, které dobře sedí a nevytváří tlak na nohu. Měly by vám dobře padnout a neměly by být příliš těsné.
 2. Používejte ortopedické vložky Medicovi: Ortopedické vložky Medicovi mohou pomoci vyrovnat se s problémy spojenými s tlakem na nohu. Tyto vložky jsou navrženy tak, aby poskytovaly podporu a pohodlí nohám a pomáhaly rozložit tlak správně. Pomáhají také udržovat správnou polohu nohy, což může předcházet vzniku kuřího oka.
 3. Udržujte nohy v suchu: Ujistěte se, že vaše nohy jsou vždy suché, protože vlhkost může zvýšit riziko vzniku kuřího oka.
 4. Pravidelně odstraňujte odumřelé buňky: Pravidelným odstraňováním odumřelých buněk a péčí o kůži nohy můžete předcházet vzniku kuřího oka.

Jak léčit kuří oko?

Léčba kuřího oka může být časově náročná a vyžaduje trpělivost. Existuje několik způsobů, jak se ho zbavit:

 1. Namáčení a zvlhčování: Prvním krokem je zmírnění hrubé kůže kuřího oka. Můžete nohu namočit do vlažné vody a použít pilník na nohy nebo kartáč na odstranění odumřelých buněk.
 2. Dermatologické prostředky: Pomoci mohou volně dostupné dermatologické prostředky na odstranění kuřího oka. Obsahují kyselinu salicylovou, která pomáhá rozpustit hrubou kůži.
 3. Dermatolog nebo pedikér: V některých případech může být potřeba pomoc profesionála. Dermatolog nebo pedikér má vhodné nástroje k bezbolestnému odstranění kuřího oka.

Samoléčba kuřího oka přírodními metodami:

 1. Namáčení ve slané vodě: Jedním z přírodních způsobů, jak změkčit hrubou kůži kuřího oka, je namočit nohu do vany s teplou vodou a mořskou solí. Směs soli a teplé vody pomáhá změkčit hrubou kůži a usnadňuje její odstranění. Namáčení nohy denně po dobu přibližně 15–20 minut může postupně zmírnit kuří oko.
 2. Použití octu: Ocet má adstringentní vlastnosti, které mohou pomoci změkčit hrubou kůži kuřího oka. Namočte kousek bavlny do jablečného octa a aplikujte ho na postiženou oblast. Nechte působit několik hodin nebo přes noc, poté jemně odstraňte odumřelé buňky pemzovým kamenem nebo pilníkem na nohy.
 3. Banánová kůra: Banánová kůra obsahuje enzymy, které mohou pomoci změkčit hrubou kůži kuřího oka. Aplikujte vnitřní stranu čerstvé banánové kůry na postiženou oblast a připevněte ji obvazem. Nechte působit přes noc a ráno ji opláchněte a použijte pilník na odstranění odumřelých buněk.
 4. Aloe vera: Aloe vera je známá svými léčebnými vlastnostmi pro kůži. Aplikujte čerstvý gel z aloe vera na kuří oko a nechte ho působit několik hodin. Tento postup můžete opakovat několikrát denně, dokud nezačnete pozorovat zlepšení.
 5. Obvaz na noc: Před spaním aplikujte na kuří oko obvaz namočený olivovým nebo kokosovým olejem a připevněte ho obvazem. Tyto oleje mohou pomoci změkčit hrubou kůži během noci. Ráno použijte pilník na odstranění odumřelých buněk.

Ortopedické vložky Medicovi H20 mohou být užitečným nástrojem pro ty, kteří se snaží předcházet nebo léčit kuří oko. Tyto vložky poskytují podporu pro vaše nohy a pomáhají rozložit tlak rovnoměrně, čím snižují riziko vzniku kuřího oka. Pomáhají také udržovat správnou polohu nohy, což je důležité pro celkové zdraví chodidla. Kuří oko může být bolestivým problémem, ale s prevencí a správnými opatřeními můžete minimalizovat jeho výskyt a udržovat své nohy v zdravém stavu. Nezapomeňte, že v případě závažných problémů s kuřím okem je vždy nejlepší konzultovat lékaře nebo dermatologa.


Napsat komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.